ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ
Повертатися завжди дуже важко, особливо тоді, коли покинув і зрадив близьких і скрутну для них хвилину. Це так само складно як визнавати свою поразку або те, що ти був не правий. Пригадую як мені було важко в дитинстві йти і просити вибачення у того, кого образив. Але Ноомі була змушена йти назад, адже не хотіла помирати від голоду на чужині без чоловіка і без дітей. У неї не залишилось інших варіантів. І це було правильне рішення, навіщо гинути в далекій країні, якщо у тебе на батьківщині є твоя оселя, маєток і родичі, які завжди тебе чекають?
Коли Ноомі і Рут зайшли в місто, то зашумів увесь Вифлеєм. Всі запитували: Чи це Ноомі? А де її чоловік? І полетіли плітки і розмови. Все це Ноомі прийшлося проковтнути і пережити. Вона каже їм: Не кличте мене Ноомі, але Мара, бо велику гіркоту зробив мені Бог. Значення імені Ноомі “приємна”, а Мара – гірка. Тому, Ноомі визнала, що вони зробили неправильно, коли вийшли з Вифлеєму, за що Бог їх покарав і зробив гіркоту. Далі вона каже їм: Я заможною пішла та порожньою вернув мене Господь”. Вона виходила з чоловіком та синами, а тепер повернулася сама.
Цей випадок мені нагадує історію про блудного сина. Хлопець мав все: маєток, багатство, сім’ю, але вирішив жити сам, весело і розгульно. Пішов від батька в чужу країну. Та не довго тривав його бенкет, кошти закінчилися і він залишився сам і ні з чим. Він став нікому не потрібним, його залишили навіть “найкращі” друзі. Покинений всіма на призволяще, його осяяла думка, як колись Ноомі: навіщо мені тут помирати від голоду, якщо вдома є вдосталь хліба та м’яса, і там батько чекає на мене. Він встав і повернувся додому. І це було його правильне рішення. І тут ситуація схожа як у Ноомі, він вийшов від батька з багатством, а повернувся порожній і пустий. Тато його прийняв і влаштував свято, що син був загубився, а тепер знайшовся.